FAALİYET ALANLARI

Lojistik | Bidaabak Şirketler Grubu
Why choose Us?

Karayolu TaşımacılığıBidaabak Lojistik

Kara taşımacılığı, malın, çıkış noktasından varış noktasına kadar geçen tüm sürecin karayolu güzergahı kullanılarak taşınmasını içeren taşıma modelidir. Güvenilir, hızlı, sağlam, ekonomik ve verimli bir şekilde ulaşımına olanaklar sağlanılan, bununla birlikte ülkemizde en çok tercih edilen ulaşım sistemidir.

Why choose Us?

Denizyolu TaşımacılığıBidaabak Lojistik

Malların, deniz yolu ve yük gemileri yardımı ile taşınması işlemi, deniz yolu taşımacılığı olarak adlandırılır. Lojistik sektöründe hızlı, kaliteli mal taşıma işlemi, aynı zamanda düşük fiyatlı taşımayı da beraberinde getirmek zorundadır. Bu nedenle deniz yolu taşımacılığı, denize kıyısı bulunan ülkeler tarafından oldukça revaçtadır. Ülkemizde de tranfer edilecek malların yarısından çoğu için bu taşıma yöntemi kullanılmaktadır.

Why choose Us?

Havayolu TaşımacılığıBidaabak Lojistik

Süre olarak diğer ulaşım araçlarından daha hızlı olan ve diğer ulaşım araçlarına göre birim maliyetinin daha fazla olduğu ulaşım aracıdır. Havayolu taşımacılığı uzun mesafeler için ve değerli eşyaların, çabuk bozulabilecek maddelerin nakil edilmesinin en ideal yollarındandır ve bu nedenle sıklıkla ihracat ve ithalatta tercih edilmektedir.

KARAYOLU TAŞIMACILIĞI ÇEŞİTLERİ
1.

Lowbed (Schwer Transport) Taşımacılığı

Ağır yük taşımacılığı yapan nakliye firmalarının verdiği hizmetlerden biridir. Dorse denilen taşıtların arkasındaki kasalarla ağır yüklerin taşınması mantığına dayanır. Uluslararası ve yurt içi karayolu taşıma yönetmeliğine göre standartların dışında, normal kamyonlarla veya tırlarla taşınamayacak büyüklükte, uzunlukta, genişlikte veya tonajda olan yükler ağır yük taşımacılığında yol stabilizasyonunu bozduklarından ve hız seviyeleri düşük olduklarından proje taşımacılığıü lowbed araçlar kullanılır.

2.

Frigo Taşımacılığı

Soğutmalı ve buzlu taşımacılığı kapsayan hizmetlerden biridir. -26 C sıcaklığa kadar taze ve dondurulmuş gıda taşımacılığı anlamına da gelir. Frigo ya da Frigolu Taşımacılık yapmak için soğuk taşıma yapabilen kamyon ve kamyonetlere ihtiyaç vardır.

3.

Konteyner Taşımacılığı

Konteyner taşımacılığı, çeşitli konteyner türleri sayesinde yapılan taşımacılığı anlatır. Konteynerler standart ölçülerde üretildikleri için çok çeşitli şekilde yüklenebilir, farklı araçlara aktarılabilir, bu sayede verimli bir taşıma sağlarlar. Konteynerlerin açılmaksızın gemilere, kargo uçaklarına, trenlere veya karayolu taşımasına uygun araçlara yüklenebilmeleri uluslararası alanda yaygın olarak kullanılmalarını sağlamıştır.